Блокування «сірих сімкарти»: оператори почали перевірку власників SIM

7

З 1 червня 2018 в Росії починає діяти новий федеральний закон «Про зв’язок». Його суттю є блокування номера клієнта, чиї дані підтвердити не вдалося.

Звідки беруться «сірі» сімкарти? У роздрібних магазинах про продаж мобільних телефонів та аксесуарів, такі як,»Евросеть», «Зв’язковий» та інші фірмові операторські салони, так і невеликі локальні точки, в 99% випадків зав’язані на виконання плану по підключенню цих самих сім карт. Причому невиконання плану продажів по підключеннях продавцю загрожує зниженням зарплати в півтора-два рази. Часом вигідніше вкладе тисячу-другу з своєї кишені, і отримати в результаті премію тисяч п’ять-сім. Кровно зароблені гроші втрачати не дуже хочеться, тому тут і починаються оформлення «сімок» на «ліві» дані, які беруться або з голови, або підключаються на знайомих пачками, або дарується перша-друга-третя-четверта-п’ята карта при покупці смартфона або планшета. Такі абоненти є неякісними, навряд чи на них коли-небудь буде поповнення балансу(«фрод»).

Далі з номера реєструється сторінка в соціальних мережах, з якою Вам буде приходити спам або навіть розлучення на гроші. Також із таких номерів йдуть телефонувати з місць не настільки віддалених». Ці хлопці навчені методам «соціальної інженерії» і можуть розводити на гроші ні в чому не винних громадян. Саме тому оператори вирішили вичистити базу абонентів. Тепер, Якщо інформація, надана про себе абонентом, викликає підозри оператора, він повинен буде направити власнику номера повідомлення з проханням підійти в найближчий офіс з документом і ще раз підтвердити особистість. Абонент отримає 15 днів на уточнення даних. В іншому разі оператор зобов’язаний буде розірвати договір про надання послуг зв’язку.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями в соц. мережах.

Читайте нас в