Кращі ігри в жанрі стімпанк

4

Стімпанк або паропанк (від англ. steampunk: steam — «пар» і punk — «панк») — напрям наукової фантастики, що включає технологію та декоративно-прикладне мистецтво, натхнена паровий енергією XIX століття.

Знайомство з жанром на ПК сталося з геніальних квестів «Syberia» і «Syberia II», які, завдяки надзвичайно гарною стилістикою і сюжетом, проходяться з величезним задоволенням. Щиро рекомендуємо послідувати за пригодами Кейт Уокер і подорожувати з нею по світу. Цікаво, що серія зібрала безліч нагород і вважається однією з кращих в жанрі квесту.

https://store.steampowered.com/app/46500/Syberia/

https://store.steampowered.com/app/46510/Syberia_II/

https://store.steampowered.com/app/464340/Syberia_3/

Наступною в списку паропанковских ігор йде геніальне творіння від нині покійної Troika Games — Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura. Гру робили вихідці з Black Isle Studio, яка подарувала нам перші дві частини Fallout. Арканум вважається ідейним продовженням Фалаута. Ідейним в тому сенсі, що це — настільки ж круте і епічне РПГ.

https://store.steampowered.com/app/500810/Arcanum_Of_Steamworks_and_Magick_Obscura/

Якщо говорити про останні проекти, то тут важко щось порадити. Ігор з такою стилістикою за останні роки виходило небагато: Alice: Madness Returns і Fable 3.

Кожна з цих ігор по-своєму приємна і відзначилася своє родзинкою. В Alice: Madness Returns це була сама концепція божевілля, що проходила у всесвіті Керролла, а другий варіант — третя байка від Моліна, яка хоч і була трохи «ніякий», але досить цікаво ставила перед гравцем проблему морального вибору.

У Fable 3 першу частину гри ви добираєтеся до трону, а другу — сидите на ньому і правите. І щоб відвернути всесвітнє зло, вам доводиться вибирати між варіантами типу побудувати інтернат, щоб там жили і навчалися безпритульні діти, або ж побудувати фабрику, на якій будуть працювати… все ті ж безпритульні діти. У першому випадку — ви герой, але без дзвону монет у кишені, який буде присутній при другому варіанті.

Розробники добре передали стиль паропанк в Damnation. Гра 2009 року — стімпанк про дикий захід і ковбоїв. Однак пограти в нього не рекомендується, так як продукт не виділяється ні якістю, ні взагалі позитивними відгуками (крім стилістики).


https://store.steampowered.com/app/12790/Damnation/

Паропанк можна зустріти у вигляді елементів гри. Для прикладу в Скайриме (як і у всій серії старовинних сувоїв) стімпанк — це технології двемеров. У Rise of nations: Rise of Legends є ціла нація.

Окремо хочеться згадати адвенчуру Sublustrum, яка була розроблена нашими східними сусідами. Іграшку відзначили всі великі Російські видання і портали як кращий квест 2008 року, проте за кордоном вона була прийнята холодно (63% на метакритик). Sublustrum — дуже глибока гра, яка забере у вас багато часу і нервів, заповнивши своїм візуальним і звуковим оформленням.

Є ще Dishonored — стелс екшен від першої особи з елементами RPG. Варто відзначити його авторів, для яких все дійство стімпанка відбувається ще до 17 століття. Гра вийшла зразковою, і це не спроста: зроблено в паропанковском стилі; до її розробки причетні відомі люди, які були задіяні в таких гігантських проектах як Thief: Deadly Shadows, Deus Ex і Half-Life 2.


https://store.steampowered.com/app/217980/Dishonored/

https://store.steampowered.com/app/403640/Dishonored_2/

В свій час в розробці була ідея випустити Бетмена в стимпанковском світі (ще до Arham Asylum). Гра повинна була називатися Gotham By Gaslight. Однак проект закрили, залишилося тільки демо відео.

Читайте також:

Idle master або як легко отримати максимум карток в Steam?

Топ 5 безкоштовних MMORPG