Еволюція смартфонів. З чого все починалося?

5


Напевно, всі ми вже встигли звикнути до сучасним смартфонам, які є чи не в кожного другого жителя планети. Але не так вже й багато користувачів знають історію появи цих нехитрих пристроїв. Так з чого ж все починалося? Давайте це з’ясуємо.

У вісімдесяті роки двадцятого сторіччя людям потрібно було лише кишеньковий пристрій, що відіграє роль засобу зв’язку, не більше того. Але всесвітньо відома компанія Nokia вирішила поєднати функції мобільного телефону та персонального комп’ютера. Це рішення було досить неординарним, але дуже навіть вірним, з нього, можна сказати, почалася ера смартфонів.

IBM Simon

Але якщо зазирнути глибше, то перша компанія, сумістив КПК (кишеньковий персональний комп’ютер) і телефон – це IBM. У них вийшов досить громіздкий і не виправдав очікувань IBM Simon, який був представлений в 1992 році. Хоч він і не задовольнив творців, зате заслужив горде звання першого сенсорного телефону в світі. Саме цей прототип поклав початок в історії створення смартфонів, послуживши відмінною ідеєю для інших, більш перспективних компаній.

HP 700LX

У 1996 році Nokia спільно з Hewlett-Packard випустили щось під назвою HP 700LX, Він був оснащений невеликим клавіатурою і сенсорним дисплеєм, а головною його особливістю було спеціальне місце, куди можна встановити мобільний телефон Nokia 2110. Але все ж таки, цей концепт не назвеш смартфоном, адже два абсолютно різних пристрої, з’єднані в одне, не годяться для номінації «Перший смартфон». Тому йдемо далі.

Nokia 9000 Communicator

З плином часу, технології розвивалися, і на світ з’являлися нові телефони, все компактніше і зручніше. У серпні 1996 року виходить Nokia 9000 Communicator, який затьмарює всі попередні моделі. Він був зручний і ергономічний, порівняно зі своїми попередниками, мав зручну клавіатуру і монохромний дисплей. Так само на ньому була встановлена OS GEOS, що забезпечує працездатність пристрою. Його вага була близько 400 грам, що на ті часи було дуже маленьким показником. Даний пристрій можна з упевненістю назвати першим смартфоном, тому що саме ця модель поєднала в собі функції КПК і телефону.

Після цього була створена більш зручна операційна система – Symbian, яка користувалася популярністю кілька років. Її спільно розробили такі компанії як Nokia, Ericsson, Motorola.

Далі пішло поширення смартфонів по всьому світу, з’явилися телефони, схожі на сучасні смартфони, а незабаром настала епоха Android і IOS – дві найбільш популярні операйионные системи, затмившие всі попередні. Ці операційні системи і донині популярні в усьому світі і вдосконалюються з кожним місяцем. Самі смартфони стають все зручніше, ергономічнєє, практичніше, а так само вони надзвичайно приємні у використанні.

Хто знає, може бути незабаром з’явиться нова OS, яка задушить своїми перевагами існуючі. Будемо стежити за розвитком подій.

Читайте нас в