Google почала боротьбу з «рутованными» пристроями Android

7

Операційна система від Google, завжди славилася широким спектром можливостей, в тому числі підстроюванням гаджета під себе. Багато власників смартфонів на Andoid не уявляють собі використання девайса, на так званій «стокового» прошивці (з коробки, від виробника), і самостійно вносять зміни у систему, отримуючи так званий доступ адміністратора або «рут»(root).

З його допомогою можна видаляти вбудовані системні додаток, або навпаки встановлювати софт, недоступний нерутованным пристроїв, які ви зможете встановити «кастомний» прошивку, тобто модифіковану, а не ту що передбачив виробник.

З одного боку є плюс: є можливість продовжити життя гаджета з одного заряду, вичистивши системний «мотлох», погратися і інтерфейсом, Зворотна сторона медалі — апарат стане схильний вірусних погроз та інших зловмисних програм. До «руту» треба підходити з розумом.

Із запуском платіжної системи Android Pay хлопці з Google заборонили «рутованным» пристроїв користуватися даними мобільним гаманцем. Воно і зрозуміло — безпека понад усе. Проте деякі користувачі зіткнулися з проблемою, що з магазину додатка неможливо завантажити Netfix (американський онлайн сервіс відеоконтенту) під рутом».

Ресурс Android Police повідомив поява в Google Play Console(консоль для розробників) дозволяє вибрати, чи буде їх додаток працювати на пристроях з «рутом». Опція «Виключення SafetyNet» може використовуватися для запобігання установки додатків на пристрої, не тільки з рут доступом, але і з встановленими кастомних прошивками.

Читайте нас в