Кілька простих способів поліпшити автономність Android смартфона

5

Хочете збільшити автономність роботи свого Android-смартфона? Немає нічого простіше! Через кілька миттєвостей ви дізнаєтеся про декілька простих порад, які допоможуть знизити енергоспоживання вашого девайса. Отже, поїхали.

Вмикайте бездротові модулі тільки в момент використання.

Пам’ятайте, що запущений Wi-Fi вкрай вимогливий до електроенергії. Потрібно розуміти, що він розряджає ваш смартфон навіть у режимі очікування. Пристрій з активним з’єднанням Wi-Fi постійно сканує доступні мережі в безпосередній близькості від вас, що не може не позначитися на автономності. Те ж правило діє і з Bluetooth.

Також не варто забувати про GPS-модуль, робота якого не дозволяє йому в повній мірі переходити в сплячий режим.

Обмежте можливості синхронізації, а також фонову активність програм
Багато програми здатні працювати у фоновому режимі, витрачаючи інтернет-трафік і дорогоцінний заряд батареї, навіть в моменти вашого бездіяльності. Перейдіть в параметри фонової активності, щоб вимкнути непотрібні системні процеси. Досить часто цей функціонал ховається в розділі «Батарея».

Багато енергії споживає регулярна синхронізація всіляких даних. Навряд чи у вас вийде повністю відмовитися від цієї опції, але часткова відмова від її деяких функцій цілком можливий. Треба лише визначитися, на які жертви ви готові йти заради збільшення часу автономної роботи смартфона.

Оптимізуйте роботу екрану

Врахуйте, що адаптивне зміна яскравості дисплея надає підвищену навантаження на батарею смартфона. Тому відмова від цієї опції є цілком логічним рішенням. При гострій необхідності налаштувати параметри яскравості можна і самостійно. Для цієї задачі у більшості смартфонів є спеціальний повзунок, розташований в шторці повідомлень.

Крім того, потрібно максимально скоротити час, який потрібен дисплея пристрою для переходу в сплячий режим. В принципі, для комфортного використання вистачить і 15 секунд.

Якщо пристрій обладнано AMOLED-екраном, то знизити енергоспоживання можна шляхом установки на робочий стіл темних шпалер. Все тому, що AMOLED-матриця не вимагає підсвічування при відображенні чорного кольору. Світле зображення на робочому столі збільшить витрату батареї.

Відключення автоповороту також позитивно позначиться на тривалості роботи пристрою, т. к. не буде витрачатися харчування на гіроскоп і акселерометр.

Вимкніть анімацію

Відмовтеся від «живих» шпалер. Вони не тільки зжирають заряд, але і згубно впливають на загальну продуктивність смартфона. Вимкніть анімацію переходів і вікон не тільки знижує навантаження на батарею вашого пристрою, але і підвищує його продуктивність

щоб деактивувати дані функції вам потрібно перейти в режим розробника. Як це зробити, ви зможете дізнатися в технічній документації до свого смартфону, але на більшості пристроїв для цього потрібно відкрити налаштування — про телефон. Кілька разів натисніть на версію прошивки. Якщо побачили повідомлення «Ви стали розробником», то все вийшло, тепер повертайтеся назад. Тепер в меню повинне бути щось схоже:

Знайдіть анімації і переведіть перемикачі в положення без анімації.

Закривайте програми та відмовтеся від різних віджетів

Слідкуйте за списком відкритих додатків і закривайте ті з них, які ви не використовуєте. Також потрібно звести до мінімуму кількість віджетів на робочому столі. Їх робота вимагає постійного оновлення даних, а це означає, що ваш пристрій не може до кінця перейти в режим сну.

Вимкніть голосовий пошук

Розпізнавання голосових запитів передбачає постійну фонову роботу мікрофона. Тому відмова від голосового пошуку позитивним чином позначиться на енергоефективності вашого гаджета.

Щоб вимкнути цю опцію, вам слід перейти в розділ «Голосовий пошук», який ховається Google налаштуваннях. Якщо ви не готові відмовитися від цієї функції повністю, то ви можете залишити її лише у програмі пошуковика.

Керування встановленими програмами

Налаштування батареї дозволять вам побачити, які з наявних у вас програм найбільше впливають на витрату батареї.

Не забувайте, що навіть у самого «ненажерливого» програми може бути більш оптимізований аналог або спрощена версія. Чому б вам не спробувати їх встановити?

Також важливо, щоб пристрій не перетворювалося на цифрову звалище, на якій покояться десятки невикористовуваних ігор і програм. Використовуйте пам’ять смартфона раціонально.

Вимкни повідомлення використовуваних вами програм

У вас може бути встановлено величезну кількість програм, але це не означає, що всі їх попередження однаково важливі.

В параметрах програми можна легко і просто відключати вступники повідомлення. Надалі вони будуть з’являтися тільки при запуску софту. Менше непотрібних операцій для вашого електронного помічника – менше витрата енергії.

Відмовтеся від вібрації

Майте на увазі, що відключення вібрації істотно подовжує час автономної роботи смартфона. Причому, в даному випадку маються на увазі як звичайні повідомлення, так і вібрування, супроводжуючий натискання по дисплею. Не полінуйтеся відключити функцію вібрації в налаштуваннях системи. Повірте, ви нічого не втратите.

У висновку хочеться нагадати вам про наявність різних енергозберігаючих режимів, які можуть бути присутні на вашому пристрої. Вони вміють вибірково відключати найбільш ресурсомісткі процеси, збільшуючи тим самим час роботи смартфона. Перебувати подібні опції можуть в розділі «Батарея», вивчіть його уважніше.

Якщо стаття була Вам корисна, не забудьте поділитися з друзями.