Як зарядити телефон по повітрю?

7

Бездротові технології вже давно стали нормою в повсякденному житті: стільниковий зв’язок, Bluetooth, WiFi і т. п. З недавніх пір навіть гаджети можна заряджати по повітрю.

Створення б/п зарядних пристроїв стало можливим завдяки дослідженням відомих вчених минулого часу – Тесли і Фарадея. Вони експериментували зі способами передачі електрики шляхом створення електромагнітного поля. Також, як відомо, Тесла винайшов змінний струм. Удосконаливши дослідження і проаналізувавши їх досягнення в цій сфері, ученим вдалося добитися створення бездротової зарядки. Теоретично, створити електромагнітне поле і з його допомогою передавати електрику в повітряному просторі, нічого складного немає, однак комбінування двох способів накопичення енергії, створення електромагнітного поля є досить трудомістким завданням.

Як це працює?

Самим оптимальним способом передачі електроенергії без проводів вважається метод електромагнітної індукції (стандарт Qi). Він передбачає використання котушки у вигляді джерела енергії:

• Пристрій створює систему зв’язку на індуктивній основі;
• По котушці проходить змінний струм, що створює електромагнітне поле і напруження, яке, в свою чергу, передається контактують пристроїв.

Можливість бездротової зарядки відбувається саме завдяки магнітному полю, але якщо воно почне слабшати, передача може припинитися. Ослаблення поля може статися із-за видалення первинної котушки, в такому випадку зв’язок між елементами буде порушена, і електромагнітна передача буде мало ефективною.

Фактичне застосування стандарту Qi.

• Якщо мобільний телефон потрапляє в зону магнітного поля, на передавач цього поля надходить команда про потенційного споживача енергії, це відбувається, коли телефон і зарядка стикаються;
• Передавач постачає електрику на котушку. А вона вже створює магнітне поле достатньої потужності. Зазвичай, передається заряд потужність 5 Вт і створюється поле розміром 3-4 см;
• Споживач енергії починає задіяти свою індукційну пластину, яка під дією поля починає виділяти енергію;
• Електрика переходить в батарею таким чином, що пристрій думає, ніби до нього, підключили звичайне провідне пристрій зарядки.

Більшість фірм виробників смартфонів починають робити акумулятори таким чином, щоб вони могли заряджатися бездротовим способом. Багато телефони і планшети найбільш великих і впливових фірм вже мають подібні батареї. Компанії створюють пристрої, здатні отримувати заряд енергії таким чином, Дана технологія нічим не поступається традиційній зарядці. Наприклад, Apple раніше презентувала килимок AirPower.

Використання в авто.

Бездротові ЗУ використовуються і в салонах автомобілів. Це дозволяє економити місце завдяки відсутності проводів. Лідери авторинку вже почали впроваджувати в свою продукцію спеціальні пристрою і панелі, що дозволяють заряджати девайси бездротовим способом. Такі пристрої рідко входять в базову комплектацію автомобілів та є додатковою послугою, яка коштує не дуже дешево.

Бездротові зарядки виглядають як килимки, на них лягає телефон і починає заряджатися. Для автомобілів існують версії вже вбудовані в підлокітник або торпеду. Для автомобіля можна докупити і окремий пристрій, але варто пам’ятати, що телефон повинен підтримувати таку функцію зарядки.

Якщо телефон не оснащений стандарту Qi, ви можете придбати ресивер, підходить до гнізда зарядки вашого гаджета. Вставляєте коннектор телефону, а сам ресівер кріпите між смартфоном і чохлом. Тепер можете «творити магію» і заряджати девайс по повітрю. Не забудьте придбати і сам блок індукційної зарядки.

Плюси:
• Відпадає необхідність використання проводів;
• Зручність використання телефону під час зарядки;
• Підключення пристрою економить час.

Мінуси:
• Не можна використовувати металеві чохли;
• Необхідно підібрати правильну позицію на килимку зарядки;
• Час до повного заряду трохи довше.

А що ви думаєте з цього приводу? Напишіть в коментарях.