Нас прослуховують через смартфон. Дослідження з викриттям

7

Параноя? Невже наші стільникові телефони таємно дозволяють корпораціям або навіть урядам відстежувати кожен наш крок? Враховуючи недавню заклопотаність з приводу того, як додатки ставляться до особистої інформації користувачів, не дивно, що спостерігається підвищена стурбованість з приводу того, чи прослуховують нас.

Хороші новини: на думку програмістів з Північно-Східного університету, ваш смартфон, ймовірно, не підслуховує ваші розмови. Тим не менш погана новина полягає в тому, що ці дослідники виявили підтвердження того, що програми записують те, що відбувається на екрані телефону користувача, і відправляють цю інформацію збирачам інформації. Дослідники протестували більше 17 000 додатків та, на щастя, виявили, що «немає ніяких підтверджень того, що додаток може самостійно активувати мікрофон і більш того, відправити запис.»
Ця новина може стати полегшенням для людей, які бачать рекламу, скажімо так, доставки їжі, через кілька хвилин після замовлення її на обід. Але дослідники, можливо, знайшли потенційне пояснення того, чому ви все одно отримуєте такі оголошення.


Було протестовано 10 телефонів Android, завантажених популярними програмами і імітували використання за допомогою автоматизованої програми, а потім досліджували зібрані дані, щоб перевірити, відправили програми які-небудь дані, аудіо та фото запису третім особам. Було протестовано 17 260 програми, перевірених командою, з них більше 9000 отримали дозвіл на доступ до мікрофону і камері, таким чином, можливість підслухати те, що відбувається у власника телефону, особливо це важливо в ті моменти, коли вони говорять про бажання або про те, наскільки люблять певні бренди та продукти. Однак велике значення має той факт, що програми знімали скріншоти і записувати відео на екранах телефонів людей, а потім відправляли ці записи третім особам.


Наприклад, один з телефонів самостійно активував камеру для запису відео. «У відео містився екран, на якому ви могли ввести особисту інформацію в цьому випадку [поштовий індекс користувача]». Коли дослідники звернулися до розробника, зазначивши, що зйомка екранів користувачів, які будуть записані, «не був розкритий в політиці конфіденційності». «У зворотному листі було сказано, що додаток було неправильно використано нашим клієнтом, і що наші Умови обслуговування додатком були порушені».

Повідомлення з соціальної мережі: b3lla_victoria від 5 липня

«Приблизно о 00:15 минулої ночі я поклала телефон, щоб подивитися відео на YouTube, перш ніж я заснула, мій телефон почав грати Гамільтона, я дуже злякалася. Звідки мій телефон знає, що я люблю Гамільтона, уряд шпигує за нами через наші телефони і чує, як я розмовляю з моєю родиною про це.»
Але хоча ці проблеми, мабуть, зараз розглядаються, користувачі потенційно використовують програми, які перехоплюють екран і відправляють запису на екрані третім сторонам без попередження, можливо, навіть не згадуючи про цю можливість у своїх умовах обслуговування. Хоча додаток, записуючий поштовий індекс користувача, є жахливим, якщо ви думаєте про всі речі, які ми робимо на наших телефонах, від мобільного банкінгу до спілкування з друзями та сім’єю, щоб робити приватні фотографії, ідея додатків, здатних записувати, що відбувається ваш телефон дійсно турбує.

Інформація про рекламу в Twitter і конфіденційність

Дослідники проекту не хотіли говорити з повною впевненістю в тому, що наші розмови також таємно записуються так само, як і знімки екрану, але, розглядаючи засоби масової інформації, надіслані третім сторонам, вони могли не знайти жодних доказів запису і упаковки аудіо кліпів, щоб допомогти в маркетингу оголошень. Один з дослідників, сказав, що одна з причин, може полягати в тому, що «у повсякденному житті багато інших спостережень, які не пов’язані з камерою або мікрофоном вашого телефону.
Незважаючи на відсутність доказів того, що аудіо було таємно записано, враховуючи інші висновки дослідників, це досить зрозуміло, за нами постійно спостерігають і можливо слухають. Але конкретних пояснень навіщо, поки немає.