Навіщо в телефоні NFC модуль?

6


На сьогоднішній день практично в будь-якому топовому смартфоні є підтримка технології NFC. У середній ціновій категорії не всі апарати обладнуються їй, що іноді ставить перед покупцем вибір: трохи заощадити або переплатити за ЭНФИСИ модуль? Для відповіді на це питання потрібно розібратися, для чого використовується ця технологія.

Значок НФС з’являється все в більшій кількості публічних місць. Розшифровується Near Field Communications, тобто мережа малого радіусу дії, як правило, до 10 сантиметрів.

Головна перевага смартфона з NFC — можливість здійснювати покупки банківською картою, маючи при собі лише мобільний.
Для цього потрібно попередньо встановити одну з систем платежів: Android Pay (детальна інструкція по налаштуванню), Apple Pay та інших. При оплаті покупки буде достатньо піднести смартфон до платіжного терміналу та ввести PIN-код, або просто притуливши палець до девайсу для підтвердження платежу. Спосіб досить безпечний, тому що для електронних платежів потрібно розблокувати телефон, а значить, навіть якщо він буде втрачений або вкрадений, скористатися чужим рахунком не вийде.

Нещодавно південнокорейський виробник оприлюднив дані про кількість користувачів своєї платіжної системи Samsung Pay.

До більш екзотичних способів використання належать NFC-мітки. Можливе програмування гаджета за допомогою спеціальних стікерів. Це невеликі носії інформації, за допомогою яких ваш девайс буде виконувати певні дії. Таку мітку можливо запрограмувати на включення беззвучного режиму на пристрої та розмістити її на робочому столі, тоді під час робочого дня дзвінки з особистих питань не будуть відволікати, адже телефон сам вимкне звук. Автолюбителі можуть встановити меточку на тримач, і смартфон буде сам запускати навігатор, перебуваючи в радіусі дії розумної наклейки.

НФС дозволяє обмінюватися даними між гаджетами (якщо у вас не продукція Apple). Щоб поділитися посиланням в інтернеті, досить вибрати спосіб з використанням Android Beam, звести телефони разом, і через мить в іншої людини відкриється нова вкладка у браузері за потрібною адресою.

З введенням електронних карток в громадському транспорті з’явилася потреба знати свій баланс в реальному часі. Важливо правильно розпланувати час і встигнути на електричку, автобус або сильно затриматися в метро. Такі карти підтримують бездротовий стандарт передачі малого радіуса, тому можна просто прикласти проїзний на задній кришці смартфона, і він миттєво відображає поточний баланс.

Наявність в смартфоні цієї технології — безсумнівний плюс.

Напишіть в коментарях, яка Ваша думка з цього приводу.

Читайте нас в