Як прискорити Android смартфон?

8

Чому смартфон, неважливо топовий він або бюджетного сегмента через деякий час після покупки, повільніше працювати або підвішувати?
Найчастіше це пояснюється великою кількістю встановлених неактуальних програм. З часом вони накопичуються, і просто займають цінні магабайты в оперативній пам’яті(ОЗП) вашого гаджета. Можливо Ви не знали, але будь-яка картинка, фотографія або відеозапис відкрита на смарте, залишається в ньому тривалий час у вигляді кешу.

Коли потрібно запускати оптимізацію

Після покупки Андроїд дейвайс літає і мговенно виконує поставлені завдання, але через деякий час, як правило, відбуваються неприємні речі:

• Довше вантажиться відео

• Лагают навіть простенькі ігри.

• АКБ швидше розряджається.

• Порушується або гальмує управління жестами.

• Збільшується час завантаження сторінок в браузері

Саме брак пам’яті викликає одночасне прояв вищевказаних проблем. Якщо ви помітили всі ці ознаки на своєму гаджеті, то настав час відкоригувати роздачу ресурсів ОЗП оптимізувати роботу мобільного пристрою.

Далі будуть розглянуті методи її реалізації на смартфоні, функціонування якого базується на ОС Android 5.1 (Lollipop) і вище.
Оптимізація пам’яті на гаджетах з більш пізніми версіями системи буде відрізнятися від наведених нижче способів, але лише в нюансах – назву та розташування опцій. Для старих ж ОС, включаючи Froyo, знадобиться встановити мобільну версію програми-чистильника, приміром, CCleaner. Відразу обмовлюся, видаляйте чистильники відразу після їх застосування. Вони дуже ненажерливі до системи, звичайно якщо це не системні програми, як наприклад у Xiaomi або Samsung.

Очищення пам’яті

Для виявлення причин браку ресурсів, а також їх грамотного розподілу вам необхідно здійснити наступні маніпуляції.

1. В налаштуваннях телефону активуйте опцію «Пам’ять». Завантаженість пам’яті відображається у вигляді різнобарвною шкали, а в разі наявності SD-карти буде показано дві смужки. Кожний колір відображає свій тип процесу.

2. Далі, у вікні переліку знайдіть і натисніть кнопку «Дані додатків і мультимедіа», задійте у випадаючому списку програм меню налаштувань – зверху і праворуч розташовуються три вертикальні точки – і відсортувати за ресурсоємності. В результаті на верхніх позиціях виявляться найбільш «ненажерливі» з них.

3. Вивчіть табель і визначте, які з програм вам не потрібні, потім видаліть їх. Потім очистіть пам’ять від тимчасових файлів, згенерованих програмами, які ви хочете залишити. Для цього, по черзі, в полі кожної з обраних утиліт ініціюйте опцію «Очистити кеш».

4. Деякі додатки неможливо видалити, навіть якщо ви дуже бажаєте, наприклад, YouTube або Chrome, але їх можна блокувати. Увага, відключайте тільки ті непотрібні програми, які вам відомі – не чіпайте системні програми. Для блокування неактуального елемента, послідовно, у відповідному для кожного з них поле активуйте опцію «Відключити».

У мене на Samsung Galaxy A520(A5 2017) примусово відключені OneDrive, OneNote, Hangouts, Google Play Музика, Google Play Фільми, Gmail, Google Фото, Facebook, Briefing, S Voice, Skype, Samsung Health, Google Карти
Ці програми блокуються без Root прав.

Всі вищевказані способи дозволять значно розвантажити пам’ять, підвищивши тим самим продуктивність мобільного пристрою.

Вимкнення фонових процесів

Деякі служби системи Android, а також інтегрованих програм, які працюють в прихованому режимі і ніяк не пов’язані з діяльністю користувача. Споживають вони при цьому чималі ресурси пам’яті. Мова йде про так званих фонових процесах, які вам буде потрібно відсортувати, потім, відключити непотрібні або деінсталювати.

• Відзначте у налаштуваннях смартфона опцію «Програми». Далі, прокрутіть сторінку до упору вправо, активуйте перелік працюють в даний момент програм, при цьому ранжир положення в списку буде відповідати об’єму пам’яті, який вони використовують. Кожна програма – це запущений процес, які ви можете видалити або відключити.

• Окремо блокується Google Now – постійно функціонуюча система пошукової видачі, робота якої заснована на аналізі ваших уподобань. Активуйте пункт «Додаток Google», після чого відкриються налаштування програми. Тут вам слід відключити опцію «Показувати підказки». Якщо не бажаєте повністю позбавлятися цієї служби, виберіть окремі важливі для вас пункти і збережіть налаштування.

Видалення з системи або блокування прихованих процесів – непотрібних для користувача додатків – в чималому ступені сприяє стабільній і швидкій роботі Android-пристрої.

Зниження навантаження на акумулятор

Батарея ще не стара, але швидко сідає, при цьому ви не використовуєте ресурсомісткі програми? Цілком можливо, що якась програма дала збій або задіяні неактуальні для вас служби. Щоб виключити швидку розрядку акумулятора необхідно виконати наступне:

• Налаштування — Акумулятор — Статистика (на різних моделях назви можуть відрізнятися)
І далі дивимося, хто з’їв більше заряду. Наприклад, не так давно на робочому телефоні винуватцем бысторого розряду був оновлений телеграм, намагається з’єднатися з непрацюючим проксі. Звичайна переустановка цього додатка повернула режим роботи телефону в звичайне русло.

Невелика рекомендація щодо продовження терміну служба АКБ — тримайте заряд у проміжку від 20% до 80%. Повний розряд і перезарядка негативно впливають на сучасні літій-іонні і літій-полімерні батаери.

Якщо ви не застосовуєте GPS-навігацію або Bluetooth-зв’язок, то сміливо зупиняйте відповідні служби. Для моніторингу поточного енергоспоживання у налаштуваннях пристрою відзначте пункт «Батарея», де, крім того, можна активувати вбудовані в систему енергозберігаючі режими.

Рекомендую до прочитання статті

Оплата телефоном: Налаштування Google Pay

Червневе оновлення карт Navitel Q2 2018