Антиврус на Android: за і проти

12

Давайте розберемося чи потрібен антивірус для Android пристрою?

Напевно багато хто з вас хоча б раз задавалися питанням: «чи так безпечна система Android, як про неї говорять? Або ж існує ймовірність зараження мого пристрою, так само як і домашнього комп’ютера на Windows?»

Одні скажуть, досить поставити заборону на установку додатків з недостовірних джерел, а програмщину та ігри ставити тільки з офіційного магазину Google Play. Сюди ж можемо віднести розробників з Google 🙂

Інша ж частина користувачів заявляє про те, що безпека системи андроїд залишає бажати кращого і щоб убезпечити свої особисті дані, фінанси і нерви без антивиря просто не обійтися.

Насправді і ті й інші, по-своєму праві.

Google звичайно ж стежить за безпекою своїх девайсів і постійно випускає оновлення, які закривають дірки в системі, однак 100% підтримка від пошукового гіганта поширюється тільки на пристрої Nexus і Pixel, чого не скажеш про інші бренди.

Навіть якщо ви встановлюєте програми тільки з магазину додатків і не турбуєтеся про віруси, варто згадати, недавно в Google Play був виявлений вірус, завантажений два з половиною роки тому і маскировавшийся під оновлення системи.

Чим загрожує вірус на Android?

Віруси бувають різного ступеня тяжкості.

Самий «нешкідливий» варіант — типове настирливе рекламне програмне забезпечення. Постійно показувати рекламу на екрані вашого гаджета. Як мінімум дратує, як наслідок батарейку пристрій стане тримати 2-3 рази менше.

Другий по тяжкості — софт для прихованої відправки коротких текстових повідомлень, тобто без вашого відома телефон почне відправляти смс на короткі номери контент-провайдерів, природно за ваш рахунок. Погодьтеся, приємного в цьому мало.

Наступний тип — блокувальники екрану і вимагачі. Шкідлива програма повністю блокує доступ до пристрою, пропонуючи розблокування за відправку смс на короткий номер або платежу на онлайн гаманець. Пам’ятайте, якщо ви зловили такий вірус нічого нікуди відправляти не потрібно, віднесіть пристрій до найближчого сервісного центру, допоможе тільки перепрошивка гаджета.

Ну найважчий вірус для операційної системи Android: троянський кінь. З заражених пристроїв шахраї виводять гроші через мобільні банки, отримавши повний контроль над вашим гаджетом.

Читайте нас в