Еволюція планшетів. Як це було?

8

Порівняно недавно планшетні комп’ютери були екзотикою. Зараз же цим пристроєм нікого не здивувати.

Планшетні комп’ютери бувають різних видів, але все ж їх головною, визначальною особливістю є відсутність клавіатури й клавіш. Основним предметом взаємодії користувача з девайсом служить сенсорний екран. Але все ж, як з’явилися дані гаджети? Можна сказати, що перші планшетні комп’ютери надійшли в продаж на початку 2000-х, але їх прототипи з’явилися ще в середині XX століття.

Прообраз планшета з’явився ще в 60-х роках, а представлений він був у відомому серіалі «Зоряний шлях». Ще один прототип пристрою побачив світ у фільмі «Космічна одіссея: 2001», що вийшов у 1968 році. По функціональності його цілком можна вважати прабатьком нинішніх електронних книг. У 1988 році знаменитий винахідник Джордж Герфайде створив сенсорну панель (тачпад). На його технологію фірма Apple отримала патент і з 1994 року використовує його у власних ноутбуках.

З того часу, тачпад став основним пристроєм управління для планшетних комп’ютерів і ноутбуків. У 1996 році світу було представлено пристрій DEC Lectrice — планшет з монохромним дисплеєм. Виробник позиціонував це пристрій як оптимальне рішення для читання документів. По багатьом параметрам він підходить під визначення сучасних рідерів.

Оригінальний планшет випустила компанія 3Com у 2000 році. Дане технологічне нововведення позиціонувалося як пристрій для зручного веб-серфінгу. 3Com Audrey нагадує нинішні планшетні комп’ютери. Огляд даного пристрою свідчить про те, що за зовнішнім виглядом і ергономіці він багато в чому схожий з сучасними пристроями.

Свій варіант планшета представив в 2002-му році Microsoft. Практично одночасно була показана і перша аппратно-програмна платформа для планшетних ПК — Tablet PC. Для неї була розроблена спеціальна версія Windows XP Tablet PC Edition з підтримкою рукописного введення через сенсорний дисплей. Далі платформа була перейнята іншими виробниками.

Звичайно, в той час вони мали ряд істотних недоліків (велика вага, маленький час автономної роботи). 25 травня 2005 року відбувся анонс планшета Nokia Internet Tablet, однак популярності цей пристрій не отримало. Друге покоління пристроїв, випущених цією ж компанією, теж не змогло завоювати ринок.

Справжній переворот в історії планшетів стався в 2010 році, а ця подія ознаменувала появу планшета iPad від знаменитого виробника Apple.

Зараз на ринку представлені «таблетки» від різних виробників і на різних операційних системах. Деякі моделі навіть підтримують Dual Boot – при включенні пристрою Ви зможете вибрати ОС, як якої краще працювати в даний момент: Android або Windows. Бувають також моделі з док-станцією, що дозволяє перетворити даний гаджет в повноцінний ноутбук.

Читайте нас в